ESİAD’dan Cemalettin SARAR’a anlamlı ziyaret…

ESİAD “Cumhuriyetin 2. Yüzyılında Eskişehir, Dünü, Bugünü ve Yarını” temalı programı kapsamında “Eskişehir’e Değer Katanlar” temalı ziyaretlerine Cemalettin SARAR ile devam ediyor. 

ESİAD Başkanı Kenan IŞIK ve Yönetim ve Yüksek İstişare Kurulu üyelerinden oluşan bir ekip ile Cemalettin SARAR’ı SARAR şirketlerindeki makamında ziyaret etti.

ESİAD Başkanı Kenan IŞIK ziyaret sırasında bu yıl “Cumhuriyetin 2. Yüzyılında Eskişehir, Dünü, Bugünü ve Yarını” temalı bir program başlattıklarını ve bu programın bir parçası olarak “Eskişehir’e Değer Katanlar” temalı ziyaret ve etkinlikler planladıklarını, bu kapsamda ziyaretlere devam ettikleri açıkladı.

Bu kapsamda Eskişehir sanayisinin gelişimine ve marka oluşumuna büyük emek ve katkıları olan, SARAR markasını bir dünya markası yaparak şehrimizi ve ülkemizi sektöründe en üst seviyede temsil eden SARAR Grubuna ve Sn. Cemalettin SARAR’a şükranlarını sunmak ve gelecek için görüş ve önerilerini almak istediklerini ekledi.

Eskişehir’in Cumhuriyetin 2. Yüzyılında çok daha iyi noktalara taşınabilmesi için geçmişi ve bugünü iyi anlamayı, geleceği bu tecrübe ve birikimlerin üzerine stratejik yaklaşımlarla şehrin tüm unsurları ile birlikte hareket edilerek inşa etmeye başlamanın çok önemli olduğunun altını çizdi.

IŞIK konuşmasında “ESİAD olarak şehrin tüm paydaşları ile birlikte gelecek yüzyılın inşasına başlarken birlikte hareket etmeyi, bu temelleri atarken geçmişi iyi anlayıp, analiz edip, birikim ve tecrübeleri dikkate alarak bir yol haritası belirlemenin önemine inanıyoruz” dedi.

IŞIK “SARAR Grubu ve Sn. Cemalettin SARAR Eskişehir Sanayi ve Ticaret hayatına başarılı çalışmaları ile imza atmış, Eskişehir’den küçük bir aile işletmesinden bir dünya markası çıkartarak önemli bir başarıya ulaşmıştır. Eskişehir’in nitelikli ve kaliteli bir sanayi şehri olması, sürdürülebilir bir yapı ile sağlıklı gelişmesi için çok önemli katkı ve desteleri olmuştur. Ayrıca, sadece şehrimiz için değil birçok şehir için örnek olarak Anadolu’nun Yıldızları sloganının oluşmasında önemli rol üstlenmiştir. SARAR Grubuna ve bu başarı grubun Başkanlığını yapan Sn. Cemalettin SARAR’a ve ekibine bugüne kadar yaptıkları değerli katkılar için minnettarız.”  diyerek sözlerini tamamladı.