Kenan IŞIK
ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı

1985 yılında Eskişehir’in ilk, Türkiye’nin TÜSİAD ve BUSİAD’dan sonra ülkemizin 3. SİAD’ı olarak kurulan, Türkiye’nin en köklü ve en etkin Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri arasında olan Eskişehir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ESİAD) gerçekleşen Genel Kurulu sonrasında yenilenen yönetim yapısı ile faaliyetlerini sürdürmeye devam edecektir.

Şehrimizin güçlü bir Sivil Toplum Örgütünün üyeleri olarak Eskişehir ve ESİAD’la gurur duyuyoruz. 

ESİAD olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da öncelikle Eskişehir, sonra bölgemiz ve ülkemiz için iş dünyasının ve toplumun sorunlarına çok sesli, tarafsız ve yapıcı bir bakış açısıyla sahip çıkmaya devam edeceğiz. 

ESİAD, şehrin tüm paydaşları ile birlik ve beraberlik içinde ihtiyaç duyulan konularda, yapıcı çözüm önerileriyle bölgesel, sektörel ve ulusal alandaki sosyal ve ekonomi politikalarının oluşturulmasına katkı sağlamayı sürdürecektir.

ESİAD içinde yer aldığı federasyon ve konfederasyonlar ile etkili bir iletişim ve koordinasyonu önemseyerek şehir ve bölgenin dinamiklerini bölgesel ve ulusal ölçeğe taşımak ve aynı şekilde küresel, ulusal ve bölgesel gelişimleri şehrin dinamiklerine sağlıklı bir şekilde aktarmak için çalışacaktır.

Özellikle, ekonominin bölgesel ve sektörel perspektiflerini kamuoyu ve karar mercilerine aktararak şehrimiz, bölgemiz ve Türkiye ekonomisi için çalışacak ve bu yeni dönemde, küresel etkileri dikkate alarak, Eskişehir’in tüm sektörleri, kurum ve kuruluşları ve şehrin bileşenleri ile birlikte uluslararası entegrasyona ve rekabet gücünün artırılmasına yardımcı olacak, şehri farklı kılan ve her yıl bir önceki yıldan daha ileri taşınan değerleriyle gelecekte daha fazla değer üreten, güzel ülkemiz ve Eskişehir için çağdaş medeniyet seviyesine ulaşması yolunda çalışmalarını sürdürecektir.

Her şey daha da güzel bir Eskişehir için,

Saygılarımızla…

Kenan IŞIK
Eskişehir Sanayici ve İş İnsanları Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı