ESİAD’dan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet ATAÇ'a anlamlı ziyaret...

ESİAD “Cumhuriyetin 2. Yüzyılında Eskişehir, Dünü, Bugünü ve Yarını” temalı programı kapsamında “Eskişehir’e Değer Katanlar” temalı ziyaretlerine Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet ATAÇ ile devam ediyor. 

ESİAD Başkanı Kenan IŞIK ve Yönetim ve Yüksek İstişare Kurulu üyelerinden oluşan bir ekip ile Ahmet ATAÇ’ı makamında ziyaret etti.

ESİAD Başkanı Kenan IŞIK ziyaret sırasında bu yıl “Cumhuriyetin 2. Yüzyılında Eskişehir, Dünü, Bugünü ve Yarını” temalı bir program başlattıklarını ve bu programın bir parçası olarak “Eskişehir’e Değer Katanlar” temalı ziyaret ve etkinlikler planladıklarını, bu kapsamda ziyaretlere devam ettikleri açıkladı.

Bu kapsamda Eskişehir’in bugüne gelmesinde Tepebaşı Belediye Başkanlığı görevi ile Tepebaşı ve Eskişehir’in bir marka şehir haline gelmesinde büyük emek ve katkıları olan Sn. Ahmet ATAÇ’a da teşekkürlerimizi sunmak istedik diyerek sözlerine devam etti. 

Eskişehir’in Cumhuriyetin 2. Yüzyılında çok daha iyi noktalara taşınabilmesi için geçmişi ve bugünü iyi anlamayı, geleceği bu tecrübe ve birikimlerin üzerine stratejik yaklaşımlarla şehrin tüm unsurları ile birlikte hareket edilerek inşa etmeye başlamanın çok önemli olduğunun altını çizdi.

IŞIK konuşmasında “ESİAD olarak şehrin tüm paydaşları ile birlikte gelecek yüzyılın inşasına başlarken birlikte hareket etmeyi, bu temelleri atarken geçmişi iyi anlayıp, analiz edip, birikim ve tecrübeleri dikkate alarak bir yol haritası belirlemenin önemine inanıyoruz” dedi.

IŞIK “Ahmet ATAÇ Başkanımızın Tepebaşı Belediye Başkanlığı dönemlerinde Tepebaşı ve Eskişehir için vizyoner ve stratejik yaklaşımlar ile şehrin hem ülkemiz hem de yurt dışında marka bir şehir olmasında çok önemli katkı ve destekleri olmuştur. Ayrıca, sadece şehrimiz için değil birçok şehir için örnek olarak Anadolu’nun Yıldızları sloganının oluşmasında önemli rol üstlenmiştir. Bugün Eskişehir’de var olan güçlü yerel yönetim yapıları ve Tepebaşı’nın sosyal ve toplumsal değerler ile daha da gelişmesi bu süreç içinde oluşmuştur. Birçok şehir ve belediye için ulusal ve uluslararası seviyede başarılı ve örnek projeleri ile gelişen bölgemizi sürdürülebilir bir yapı ile bugüne kadar taşımıştır. Tepebaşı ve Eskişehir Ahmet ATAÇ Başkanımız ve ekibinin Avrupa’da birçok yerde başarılı projeleri ile bilinen ve takip edilen bir belediye olmuştur. Kendisine ve birlikte çalıştığı ekiplere minnettarız.” diyerek sözlerini tamamladı.