Zeki Gündüz, PwC Türkiye Vergi ve Hukuk Hizmetleri Bölüm Lideri

Profesyonel Tecrübe

 

Zeki Gündüz 8 yıl Maliye Müfettişliği yaptıktan sonra firmamıza 1992 yılında Vergi Müdürü olarak katılmıştır ve 1997 yılından itibaren ortak olarak görev yapmaktadır. Maliye Müfettişliği sırasında özel ve kamuya ait işletmelerde vergi incelemelerinde, ayrıca Maliye Bakanlığı’nin çeşitli birimlerindeki teftişlerde görev almış, Maliye Bakanlığı görevlisi olarak bir yıl İngiltere’de mesleki çalışmalar yapmıştır.

 

Uzmanlık

 

Tüm sektörlerde yerel, uluslararası pek çok projede görev alan Gündüz “Transfer Fiyatlamaları”, “İlaç sektörü”, “Müşteri Eğitimleri” ve “Vergi/Gümrük Uyuşmazlıkları” grup liderliğini de sürdürmektedir.

 

 

Nitelikler & Üyelikler

 

Yeminli Mali Müşavir ve Avukatlık ünvanları sahibi olan Gündüz, kariyeri boyunca İYMM Odası, İSMMMO, Mali İdare, yayın kuruluşları, meslek odaları, diğer kurumlar ve şirketimizce düzenlenen pek çok seminere konuşmacı, eğitimci olarak katılmış, mali konularda birçok komisyonda görev almış ve yayın organlarında çok sayıda makalesi yayınlanmıştır.

 

Mesleki çalışmalar yanında, halen, TÜSİAD Vergi Komisyonu ve Şeffaflık Derneği (Transparency International) Yönetim Kurulu Üyesi olarak sosyal çalışmalar sürdüren Gündüz’ün PwC yayını veya aylık ekonomi dergileri eki şeklinde basılmış çok sayıda çalışması mevcuttur.

 

1992 yılından beri “Vergi Bültenleri”ni yayınlayan Gündüz, “Vergi Portalı” editörü ve yöneticisi, “Vergi TV”nin genel yayın yönetmeni ve “Dünya Gazetesi” yazarıdır.

 

 

Eğitim & Yabancı Diller

 

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Gündüz, iyi derecede İngilizce bilmektedir.