Yüksel Toparlak; PwC Türkiye Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı Profesyonel Tecrübe

Yüksel Toparlak, 1985 yılında Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Bakanlıktaki görevine Hesap Uzmanı olarak devam eden Toparlak çalıştığı 10 yıl boyunca çeşitli özel ve kamu sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin denetim çalışmalarını yürütmüştür. Bu görevi sırasında Maliye Bakanlığı tarafından incelemelerde bulunmak üzere 1 yıl İngiltere’ye gönderilmiştir. Daha sonra 1995 yılında PriceWaterhouseCoopers’ta Kıdemli Vergi Müdürü olarak göreve başlayan Toparlak, 1 Temmuz 2004 yılı tarihi itibariyle PwC’de şirket ortaklığına kabul edilmiştir.

 

Uzmanlık

 

Toparlak, Maliye Bakanlığı’nda çalıştığı sırada özel sektöre ait işletmelerle, kamu kurum ve kuruluşlarında çeşitli incelemelerde görev almıştır. Bu tecrübesini PwC’de de pekiştiren Toparlak, halen vergi ve diğer mali konularda danışmanlık, şirket birleşme, devir ve yeniden yapılanması, serbest bölge ve diğer yasal konularda bir çok uluslararası kuruluşla çalışmaktadır.

 

Nitelikler

 

Yeminli Mali Müşavir unvanını haiz olan Toparlak, kariyeri boyunca şirketimizce düzenlenen pek çok seminere konuşmacı ve eğitimci olarak katılmıştır. Toparlak, İzmir Ofisi Vergi ve Hukuk hizmetlerinden sorumlu ortak olarak görev yapmaktadır.

 

Eğitim & Yabancı Diller

 

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Toparlak, iyi derecede İngilizce bilmektedir.