İpek Medya Grup Başkanı Fatih KARACA

Türk Televizyoncu ve Radyo Televizyon Üst Kurulu eski başkanı.

Fatih Karaca, (Erzurum)

1977 yılında TED Ankara Koleji'nden mezun oldu. Daha sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi'nde yüksek öğrenimini tamamladı.

Çeşitli kurum ve kuruluşlarda halkla ilişkiler, yayıncılık, tanıtım, televizyon film yapımcılığı ile ilgili profesyonel danışmanlık yaptı.

1991 yılında Flash TV Ankara Temsilciliği ve Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundu. Serbest gazetecilik ve yorumculuk görevlerini de icra eden Fatih Karaca, 8 Kasım 1995 yılında TBMM tarafından RTÜK üyeliğine seçildi.

29 Mayıs 1996 ve 30 Mayıs 1998 tarihlerinde iki kez RTÜK Başkan Yardımcılığı görevine seçildi. 4 Haziran 2002 tarihinde eski RTÜK başkanı Nuri Kayış'ın yerine başkan oldu.

2002 ve 2005 yılları arasında RTÜK başkanlığı görevini sürdürdü. RTÜK başkanlığı görevine getirilmiş olan yedinci kişi olan Fatih Karaca  bu görevinden ayrıldıktan sonra 2006-2007 yılları arasında Star Medya Grup Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Star Medya Grup Başkanlığı görevinden sonra da 2008 yılından itibaren, içerisinde Kanaltürk Televizyonu- Bugün TV – Bugün Gazetesi ve Kanaltürk Radyonun bulunduğu İpek Medya Grup Başkanlığı görevini sürdürmektedir.